Będziński Bieg Niepodległości coraz bliżej. Dwa dystanse, a do tego marsz nordic walking. Można się już zapisywać

W piątek, 11 listopada, odbędzie się Będziński Bieg Niepodległości, a także marsz nordic walking. Zapisy już się rozpoczęły i potrwają do 7 listopada.

Fot. Facebook/ Łukasz Komoniewski
Będziński Bieg Niepodległości 2021

Będziński Bieg Niepodległości stał się już w mieście tradycją. Z kolei ci, którzy nie biegają mogą wziąć udział w marszu nordic walking. Biegacze będą mieli do pokonania, do wyboru, dystans 11 kilometrów oraz 7 kilometrów, natomiast zawodnicy nordic walking – 7 kilometrów. Start i meta zawodów zlokalizowane zostaną na terenie targowiska miejskiego przy ul. Gzichowskiej.

Zapisy na to wydarzenie już się rozpoczęły. Zapisać się i opłacić startowe można tutaj. Startowe wynosi 60 złotych. Jak informują organizatorzy, każda uczestniczka i uczestnik otrzymają pakiet startowy z koszulką i talonem na posiłek regeneracyjny oraz pamiątkowy medal na mecie. Co więcej, zwycięzcy otrzymają nagrody finansowe, a wśród uczestników rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe.

Organizatorami Będzińskiego Biegu Niepodległości są miasto, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Będzinie, MKS Będzin oraz Robotniczy Klub Sportowy Grodziec.