Będzińscy policjanci zatrzymali podejrzanego o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 16-miesięcznego chłopca

Zatrzymano 28-letniego mieszkańca Będzina, podejrzanego o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 16-miesięcznego chłopca. Będziński sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu.

Śląska Policja
Mieszkaniec Będzina podejrzany o pobicie 16-miesięcznego dziecka

Mundurowi z sosnowieckiego komisariatu otrzymali zgłoszenie ze szpitala dziecięcego w sprawie obrażeń odniesionych przez 16-miesięcznego chłopca. Na izbę przyjęć przyszła 21-letnia kobieta wraz ze swoim synem. Dziecko dziwnie się zachowywało, a na głowie miało zasinienia.

Chłopiec był ofiarą przemocy

Po przeprowadzeniu badań okazało się, że obrażenia są poważne. Lekarze stwierdzili, iż dziecko było ofiarą przemocy. Kilka dni wcześniej chłopiec znajdował się pod opieką konkubenta matki, który mieszka w Będzinie. Sosnowieccy policjanci informacje przekazali służbom z Będzina.

Podejrzany został zatrzymany

Doszło do zatrzymania podejrzanego 28-latka. Policjanci zabezpieczyli jego telefon oraz telefon matki dziecka. W mieszkaniu mężczyzny znaleziono narkotyki w postaci marihuany. Podejrzany był wcześniej karany za posiadanie środków odurzających.

Mężczyzna noc spędził w areszcie, a następnie został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Będziński sąd zadecydował o tymczasowym areszcie mężczyzny na 3 miesiące.