Będzińscy policjanci przeprowadzili akcję „Bezpieczny pieszy”. Efekt? Dwanaście mandatów jednego dnia, a do tego dwa wnioski do sądu

Policjanci z będzińskiej drogówki przeprowadzili w mieście akcję „Bezpieczny pieszy”. Tylko jednego dnia ukarali dwunastu kierowców mandatami, skierowali ponadto dwa wnioski do sądu!

Pixabay
Policja

Trudne warunki atmosferyczne i szybko zapadający mrok sprawiają, że zimą do niebezpiecznych zdarzeń na drodze dochodzi częściej. Od początku roku w Będzinie doszło już do trzech groźnych wypadków na przejściach dla pieszych. Nic zatem dziwnego, że policjanci apelują – zarówno do kierowców, jak i pieszych – o zachowanie ostrożności. Dodatkowo w tym tygodniu policjanci z będzińskiej drogówki przeprowadzili w mieście akcję „Bezpieczny pieszy”, koncentrując się przede wszystkim na wykroczeniach w ruchu drogowym wpływających na bezpieczeństwo pieszych, w szczególności na sytuacjach wyprzedzania na pasach.

Policjanci kontrolowali głównie kierujących pojazdy, nakładając w sumie dwanaście mandatów po 1500 złotych, a co więcej – skierowali także dwa wnioski do sądu w związku z wyprzedzaniem na przejściach dla pieszych lub bezpośrednio przed nim. Funkcjonariusze, oprócz policyjnego wideorejestratora, korzystali ze stacjonarnej kamery, dzięki której rejestrowali wykroczenia popełniane przez wszystkich użytkowników dróg.

Za co można dostać mandat?

Przy okazji policjanci przypominają o obowiązującym od początku 2022 roku nowym taryfikatorze mandatów. Zgodnie z nim:

  • Za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych lub wchodzącemu na przejście grozi mandat w wysokości 1500 złotych.
  • Za wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych, na którym ruch nie jest kierowany, lub bezpośrednio przed przejściem grozi mandat w wysokości 1500 złotych.
  • Za naruszenie przez kierującego pojazdem mechanicznym zakazu wyprzedzania pojazdu określonego znakiem drogowym grozi mandat w wysokości 1000 złotych.

czytaj więcej:

112 policja

Tragedia w Sosnowcu. Nie żyje czteroletnia dziewczynka

Wypadek sosnowiec

Mieszkanka Będzina wjechała autem do centrum handlowego

Policjanci z komisariatu z Czeladzi trzykrotnie zatrzymywali 24-letniego mężczyznę

Za kierownicą bez uprawnień, po alkoholu i narkotykach...

Policja

Mieli nóż i maczetę. Grozili policjantom

Sosnowiecka policja zatrzymała 23-letniego mężczyznę

Chciał ukraść telefony, atakował kijem bejsbolowym

Policjanci z Sosnowca zaopiekowali się błąkającym się po ulicach psem

Policjanci z Sosnowca nie bali się dużego psa. Złapali go

Poszukiwany przestępca został zatrzymany

Obława kryminalnych z Sosnowca na poszukiwanego przestępcę