Będzin zaprasza na wakacyjne wydarzenia. Po pandemii powracają sportowe zajęcia i festyny

Zagłębiowskie miasta do serca wzięły sobie organizację czasu w wakacje. Z kolejnymi propozycjami letnimi wychodzi Będzin. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Pixabay
Wakacje w Będzinie

Po pandemii do miast powracają wakacyjne wydarzenia, tak w Będzinie ponownie uczestniczyć można w zajęciach zumby. Pierwsze zajęcia odbyły się 2 lipca, ale nic straconego - w rytmach latino będzie można spędzać aktywnie czas w każdy lipcowy czwartek o godz. 18 na parkingu Będzin Areny.

Joga, cross, czyli aktywnie i przyjemnie

Dla wyciszenia i zyskania życiowego balansu prawie w każdą sobotę lipca, za wyjątkiem 23, o godz. 15 przy Bulwarach odbędą się zajęcia jogi. Na Plaży Miejskiej o godz. 16 9, 16 i 30 lipca zaplanowano trening cross.

Udowadniamy od lat, że wakacje z mieście nie muszą być nudne. Kto nie miał motywacji, by w ciągu roku wybrać się na plażę lub na bulwary teraz będzie miał ku temu wspaniałą okazję - zachęca prezydent Łukasz Komoniewski.

Festyny na plaży

Wakacje w Będzinie to również festyny w różnych dzielnicach miasta. Już 9 lipca na Plaży Miejskiej zorganizowany zostanie Festyn Strongman. Podczas wydarzenia wybrani zostaną najsilniejsi mieszkańcy miasta. Nie zabraknie śpiewu przy ognisku i pieczonych kiełbaskach. Festyn na plaży odbędzie się również 23 lipca, wówczas dzieci wraz z rodzicami będą mogli nauczyć się hip-hopu.

16 lipca na plaży nie zabraknie animacji i zabaw dla dzieci. Ponadto zorganizowany zostanie koncert Stwora Głodomora, dance4U i wiele innych atrakcji. Dzięki muzyczno-lalkarskiemu show dzieci poznają unikalne postacie ze świata fantazji, które nie tylko bawią ale również uczą.

Imprezy w dzielnicach

Festiwale w dzielnicach Będzina:

  • 6 lipca - na osiedlu Zamkowym,
  • 13 lipca - na osiedlu Warpie,
  • 20 lipca - na Górkach Małobądzkich,
  • 27 lipca - w Parku Syberka.

W Pałacu Mieroszewskich 17 lipca o godzinie 16:00 mieszkańcy zderzą się muzyką różnych epok. Lipcowe wydarzenia zakończy w ostatnią niedzielę lipca o 19 w Parku Rozkówka występ gwiazd polskiej sceny kabaretowej. Tak maluje się połowa wakacji w Będzinie.