Będzin. Strażacy ochotnicy zostali docenieni za pomoc w pandemii. Uroczyste spotkanie odbyło się w hali Będzin Arena

W hali Będzin Arena odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego miasto podziękowało strażakom z dwóch jednostek: Ochotniczej Straży Pożarnej z Łagiszy i Ochotniczej Straży Pożarnej z Grodźca za pomoc w czasie pandemii.

FB Będzin
Spotkanie odbyło się w hali Będzin Arena

Druhowie z OSP Łagisza i OSP Grodziec pomagali między innymi w zorganizowaniu transportu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.

– W hali Będzin Arena odbyło się uroczyste spotkanie z reprezentantami obu jednostek, na którym podziękowano strażakom za ich ofiarność i wykazanie pełnej gotowości do podejmowania działań na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy – czytamy w komunikacie będzińskiego magistratu.

„Także nasi ratownicy przechodzili chorobę”

– Od samego początku nasza jednostka włączyła się aktywnie w przeciwdziałanie pandemii. (…) Nasze działania polegały na informowaniu ludności, dowożeniu żywności osobom na kwarantannie, pomocy w dystrybucji środków ochronnych do osób potrzebujących, środków ochronnych między innymi do szkół, pomagaliśmy także osobom potrzebującym transportując ich do miejsca szczepień – informują w mediach społecznościowych strażacy z Grodźca.

– Był to trudny czas także dla nas, ze względu na różne problemy. Także nasi ratownicy przechodzili chorobę oraz kwarantanny. Mimo to udało się utrzymać ciągłość wyjazdową – dodają strażacy ochotnicy.