Będzin: Kolejni dilerzy narkotyków w rękach policji. Tym razem ujawniono marihuanę

Będzińskiej policji udało się zatrzymać kolejnych dilerów. Tym razem, u dwóch mężczyzn ujawniono znaczne ilości marihuany. Zabezpieczono także gotówkę pochodzącą z handlu.


Mundurowi w asyście przewodników z psami z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach oraz Komendy Miejskiej Policji w Katowicach natrafili na dwóch mężczyzn, którzy w okolicach ul. Krasickiego przebywali przy podejrzanych pojazdach zaparkowanych obok siebie. Po kontroli mieszkańców Będzina ujawniono u nich marihuanę. Po przeszukaniu mieszkań podejrzanych, okazało się, że suszu konopi indyjskich było znacznie więcej. Udało się zarekwirować łącznie 350 gramów. Gdyby towar trafił na ulice, zgodnie z czarnorynkową wartością, 28 i 29-latek mogliby wzbogacić się o ponad 15 tys. zł. W przeszukanym miejscu zabezpieczono także blisko 20 tys. zł.

Obecnie, na wniosek prokuratora, będziński sąd wydał decyzję o tymczasowym, 3-miesięcznym areszcie dla dwóch mężczyzn. Za udowodniony handel niedozwolonymi substancjami podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Policja nie wyklucza dalszych zatrzymań w tej sprawie.

zdj. KPP w Będzinie

czytaj więcej:

Samochodowa dziupla

Kradzione samochody rozbierali na części. Mieli nawet studio

Kajdanki

Złodziej skorzystał z policyjnych korepetycji. Nie pomogły

Straż miejska

Pijany 18-latek z Sosnowca rozbijał się autem po Katowicach

Nóż

Policyjna interwencja w szpitalu. Pacjent wygrażał nożem

Kajdank

Pół kilograma amfetaminy w centrum Sosnowca

FB IMG 1658162145894

Rozpoznajesz tego mężczyznę? Zgłoś to policji

Śmiertelny wypadek Poręba

Tragiczny wypadek na DK78 w Porębie