Będzin. 22-latek podpalił firmę w której pracował. Policja ustaliła jego motyw

Kryminalni z Będzina zatrzymali 22-latka, podejrzanego o podpalenie siedziby firmy, w której pracował. Powodem takiego zachowania było spóźnienie w wypłacie pieniędzy.

22-latek podpalił firmę w której pracował

Do pożaru doszło w jednej z kamienic w centrum Będzina. 22-latek podłożył ogień pod kartony znajdujące się na trzecim piętrze, w pomieszczeniu firmy w której pracował.

Z budynku ewakuowano 6 klientów i 5 pracowników banku, który znajduje się w tej samej kamienicy. Akcję gaśniczą przeprowadzili będzińscy strażacy. Szczęśliwie nikt nie odniósł obrażeń. Straty w mieniu oszacowano wstępnie na kwotę 30 tys. zł.

Po zakończeniu działań gaśniczych, czynności wykonywali policyjni śledczy wraz z technikiem kryminalistyki. Funkcjonariusze bardzo szybko poznali tożsamość podpalacza, który został zatrzymany jeszcze tego samego dnia i osadzony w areszcie.

Policja ustaliła motyw sprawcy

22-letni mężczyzna usłyszał zarzuty związane z groźbami oraz spowodowaniem pożaru, zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób i mieniu w wielkich rozmiarach. Policjanci ustalili, że głównym powodem działania podpalacza było spóźnienie w wypłacie pieniędzy za wykonywane usługi.

Na wniosek śledczych i prokuratury, będziński sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Oszustwo na blik 15 kwietnia 2024 1

Może Cię zainteresować:

Oszukał metodą na ,,BLIK", a potem wypłacił pieniądze w Sosnowcu. Rozpoznajesz podejrzanego?

Autor: Redakcja

04/07/2024

Kradziez paliwa katowice 27 lutego 2024 1

Może Cię zainteresować:

Kradzież paliwa w Katowicach. Podjechał BMW, zatankował, nie zapłacił. Kim jest ten mężczyzna?

Autor: Redakcja

06/07/2024

Podpalenie zdjecie pogladowe

Może Cię zainteresować:

Młody podpalacz przyłapany w Halembie. Spalił dwa kontenery, przymierzał się do kolejnych

Autor: Redakcja

06/07/2024