Awaria w Elektrociepłowni Będzin. Jak podaje zakład: "sytuacja pod kontrolą"

Dziś, 5 listopada, w będzińskiej elektrociepłowni doszło do uszkodzenia elementu infrastruktury. Przedstawiciele zakładu informują jednak, że nie ma powodu do niepokoju. Potwierdza to Urząd Miasta.

EC Będzin
Elektrownia bedzin awaria

Awaria w Elektrociepłowni Będzin

Mieszkańcy mogli dziś zaobserwować chmurę unoszącą się nad elektrownią. Na ewentualne obawy zareagował Urząd Miasta. Przed południem samorząd opublikował następujący komunikat:

Wystąpiła nieszczelność kotła nad elektrownią, stąd unosi się para wodna w postaci białej chmury. Straż pożarna podjechała na oględziny, jednak nie stwierdziła żadnego zagrożenia, jest tylko lekki hałas.

Niedługo po tym do sprawy odniosła się sama Elektrociepłownia Będzin. W elektrowni faktycznie doszło do awarii. Jak podają przedstawiciele zakładu, uszkodzona została jedna z rur komunikacyjnych. Dodają jednocześnie, że nie ma powodów do niepokoju.

Zespół techniczny oraz firma serwisowa są na miejscu i pracują nad rozwiązaniem problemu. Wszystkie niezbędne procedury bezpieczeństwa zostały przestrzegane, a obecnie przeprowadzane jest stopniowe chłodzenie uszkodzonego kotła.
Dokładne oględziny i prace naprawcze zostaną przeprowadzone w dniu jutrzejszym. Będziemy Was informować o postępach i wszelkich zmianach w dostawie ciepła.
Dziękujemy za zrozumienie i cierpliwość. Jesteśmy zobowiązani do szybkiego i skutecznego rozwiązania tego problemu i zapewnienia, że usługi dla naszej społeczności będą przywrócone jak najszybciej - czytamy w oświadczeniu.

Aktualne informacje dotyczące awarii można śledzić na stronie internetowej Elektrociepłowni Będzin oraz na jej facebookowym profilu.

- Dodatkowo informujemy, że w Elektrociepłowni działa drugi kocioł, który zapewnia ciągłość dostaw ciepła i z którego korzystają mieszkańcy miasta. Nasz zespół pracuje nieustannie, aby dostarczać energię bez przerwy - dodają przedstawiciele zakładu.