Autorzy najlepszych rysunków prasowych w ramach konkursu swoje dzieła prezentują na wystawie w Parku im. Jacka Kuronia w Sosnowcu

W Parku im. Jacka Kuronia obok Mini Zoo podziwiać można prace konkursowe na rysunek prasowy im. Aleksandra Wołosa. Wystawa ma na celu wynagrodzenie autorów najlepszych dzieł.

UM Sosnowiec
Wystawa wysunków prasowych w Sosnowcu

Organizatorem konkursu na rysunek prasowy im. Aleksandra Wołosa jest Warmińsko-Mazurski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Olsztynie. Pomysłodawcą i komisarzem konkursu jest Zbigniew Piszczako. Patronat nad konkursem objęło Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego.

Na wystawie w Parku im. Jacka Kuronia od 17 czerwca znajdują się prace konkursowe opublikowane od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 roku, w prasie i mediach elektronicznych. Tematyka konkursu jest nieograniczona: rysunek polityczny, społeczny, humorystyczny, sportowy, karykatura itp. W konkursie wzięło udział 42 autorów, nadesłano 196 prac.

Celem wystawy jest nagrodzenie autorów najlepszych prac oraz zwrócenie uwagi na na znaczenie rysunku prasowego, który może być komentarzem politycznym, społecznym bądź sportowym, tworzyć opowieść w postaci krótkiego komiksu czy być rysunkiem – ilustracją artykułu prasowego.

czytaj więcej:

„Narodziny miasta Sosnowiec" w Zamku Sieleckim

Wystawa „Narodziny miasta Sosnowiec" w Zamku Sieleckim

Festiwal muzyki ska w Sosnowcu

Pierwsze edycja Sosno Ska Party 11 czerwca

Spotkanie z autorką książek dla dzieci w Sosnowcu

Spotkanie z autorką książek dla dzieci

Koncert Charytatywny dla Klaudiusza Kłoska

Koncert Charytatywny w Muzie

Pokaz gier RPG w Sosnowcu

Możesz stać się potężnym magiem na pokazie gier RPG

FANTASTYKA2022 w Sosnowcu

„FANTASTYKA2022 - Wchód vs Zachód" w Mediatece

120-lecie Sosnowca

Wydarzenia z okazji 120-lecia Sosnowca