54-latek ze Sławkowa został zatrzymany przez będzińskich funkcjonariuszy drogówki. Mężczyzna próbował przekupić policjantów

Funkcjonariusze będzińskiej drogówki zatrzymali pijanego kierowcę. Mężczyzna miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Teraz grozi mu nawet do 8 lat więzienia.

Śląska Policja
Pijany kierowca zatrzymany w Sławkowie

54-latek ze Sławkowa w miniony weekend 5 marca pijany prowadził samochód marki Citroen i został zatrzymany w Sławkowie na ul. Hrubieszowskiej przez będzińskich policjantów drogówki.

Mężczyzna już wcześniej został przyłapany nietrzeźwy za kierownicą

Kierujący zwrócił na siebie uwagę funkcjonariuszy przez powolną, niepewną i nerwową jazdę. Został zatrzymany do kontroli i po badaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjantom udało się również ustalić, iż mężczyzna nie powinien w ogóle znajdować się za kierownicą. 54-latek posiadał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Wcześniej zatrzymano mu prawo jazdy właśnie za prowadzenie pod wpływem alkoholu.

Próba negocjacji

Mężczyzna próbował przekupić policjantów wręczając 800 zł, a w zamian za to funkcjonariusze mieliby odwieźć go do domu. Kierujący mimo otrzymania informacji, że takie propozycje są karalne, w dalszym ciągu prowadził negocjacje, proponując większą sumę pieniędzy. Mundurowi zatrzymali mężczyznę, a po nocy spędzonej w celi usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu nawet do 8 lat więzienia.