4 gry karciane idealne na wieczorną nudę

Niektórym gry karciane kojarzą się z nudą, monotonnością i brakiem emocji. Innym wręcz przeciwnie - z zaciętą rozgrywką, pozytywnymi emocjami i szerokim polem do popisu swoją inteligencją. Gry karciane uczą opanowania, cierpliwości oraz umiejętności szybkiego podejmowania decyzji. Są świetną alternatywą na deszczowe dni i ciche wieczory zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Przedstawiamy najciekawsze gry karciane, które pozwolą przemienić nudę w emocjonujący czas.

4 gry karciane idealne na wieczorną nudę

Wirus

“Wirus” to niezwykle zabawna gra karciana, podczas której każdy z graczy zbiera organy, ochrania je szczepionkami i zaraża wirusami organy innych uczestników. Ponadto karty akcji specjalnych umożliwiają całkowitą wymianę ciała oraz przeszczep zarażonych organów. Zwycięzcą jest gracz, który skompletuje zestaw zdrowych organów jako pierwszy. To rewelacyjna zabawa dla dużych i małych, idealna na długą podróż czy spokojne wieczory. Jeśli masz odwagę uratować świat przed epidemią, ta gra jest właśnie dla Ciebie. Uwaga! Gra może być tak zaraźliwa, że ciężko będzie się od niej oderwać!

Uno Flip!

Z pewnością każdy fanatyk gier karcianych posiada w swojej kolekcji tradycyjne Uno, jednakże niewiele osób wie, że powstała zupełnie nowa wersja tej popularnej gry, a mianowicie “Uno Flip!”. Ta wersja posiada zupełnie nowe ekscytujące zasady gry, dwustronne karty, jak również kartę specjalną "Odwróć", dzięki której gracze mogą decydować o przebiegu rozgrywki i zmianie dotychczasowych zasad. Jeśli masz nadzieję na rozgrywkę pełną emocji, która dostarczy wypieków na twarzy, warto sięgnąć po grę “Uno Flip!”. To świetna rozrywka dla starszych, młodzieży i dzieci. Pamiętaj, tylko by krzyknąć "UNO!", gdy w ręku zostanie Ci ostatnia karta.

Dylematy

Dylematy to gra tylko dla osób dorosłych, podczas której każdy z graczy raz za razem podejmuje niezwykle trudne moralnie decyzje. W talii kart znajdziemy 55 kart lekkich dylematów, 55 kart średnich dylematów i 55 kart ciężkich dylematów, a każda z nich może nieźle namieszać w głowie i podważyć moralność graczy. To świetna gra, która skłania do rozmów na najdziwniejsze z tematów, lecz uwaga - rozgrywka może zakończyć się utratą znajomych!

Nie mów tak, nie mów nie

Tak lub nie to najczęstsze odpowiedzi udzielane na większość zadawanych pytań. A co jeśli zabronione będzie ich użycie? Nie mów tak, nie mów nie to gra karciana, która świetnie pobudza wyobraźnię, kreatywność i umiejętność strategicznego myślenia. Pytania obejmują zagadnienia ze sportu, telewizji, geografii czy muzyki, dlatego każdy bez względu na wiek i zainteresowania znajdzie coś dla siebie.