Koty i psy z Ukrainy trafiły do schroniska w Sosnowcu. Już niedługo będą mogły znaleźć nowy dom

W sobotę 5 marca do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowcu trafiło 38 kotów i 2 psy. Zwierzaki przyjechały całe i bez poważnych problemów zdrowotnych z Żytomierza. Niedługo będzie można je adoptować.

FB/Nadzieja na Dom
Kotki z Żytomierza na Ukrainie

Wojna na Ukrainie dotyka także zwierzęta, które rodziny często muszą zostawić. Do pociągu i innych transportów nie jest możliwe zabranie swojego pupila. Zwierzaki pozostają same i wystraszone. Są jednak ludzie, którzy poświęcają swoje życie, by uratować te małe, bezbronne istoty.

Kotki są całe i zdrowe

Do granicy z Polską koty dostarczyła dotychczasowa opiekunka, która szukała dla nich nowego i bezpiecznego domu. Do schroniska w Sosnowcu zwierzęta dotarły 5 marca w sobotę, dzięki pomocy wolontariuszy stowarzyszenia Nadzieja na Dom. Kociaki przeszły już przegląd weterynaryjny. Zostały odrobaczone, odpchlone, zaszczepione i zachipowane. Mimo stresującej drogi, zwierzaki są w dobrej kondycji i domagają się pieszczot.

Pomoc dotarła na Ukrainę

Pomoc została również dostarczona na Ukrainę. Prywatni weterynarze, trenerzy, behawioryści dostarczyli szybkie testy paskowe na FIV i FeLV, które trafiły do schronisk w kraju ogarniętym wojną. Za pomocą transportu humanitarnego, zorganizowanego przez miasto Płock, dary dla zwierzaków przeznaczone przez schronisko w Sosnowcu dotarły już na Ukrainę. Dodatkowe niezbędne artykuły przekazane zostały do rąk wolontariuszy z Żytomierza podczas odbioru kotów z Ukrainy.

Kiedy adopcja?

Teraz kotki muszą przejść dwutygodniową kwarantannę, więc nie są jeszcze gotowe do adopcji. W tym momencie zwierzakom można pomóc dostarczając do schroniska:

  • Karmę suchą i mokrą Gastro Intestinal dla kotów;
  • Karmę mokrą lepszej jakości;
  • Żwirek.

Schronisko i opiekę nad przybyłymi z Ukrainy zwierzakami można wesprzeć również finansowo. Wpłat można dokonywać na konto:

Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami "Nadzieja Na Dom" Nr konta : 42 2030 0045 1110 0000 0265 1620 z dopiskiem: darowizna na cele statutowe – koty z Ukrainy.