30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sosnowcu. Koncerty rozpoczęły się z opóźnieniem z powodu trudnych warunków atmosferycznych

Z powodu silnego wiatru rozpoczęcie finału wojewódzkiego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sosnowcu przesunięto na godzinę 17:00. Koncerty Feel i Blue Cafe odbyły się zgodnie z planem. Przypomnijmy, że w tym roku pieniądze zbierane były na dziecięcą okulistykę.

W związku ze złymi warunkami atmosferycznymi koncerty na dużej scenie na Górce Środulskiej przesunięte były na godzinę 17:00. Przed godziną 18:00 30. finał w Sosnowcu rozpoczął koncert Piotra Kupichy z zespołu Feel. Następnie na scenie pojawi się Blue Cafe, a o godzinie 20:00 przyszedł czas na światełko do nieba, które odpalił podczas tegorocznego finału 4-letni Mikołaj.

Na Górce Środulskiej na wszystkich chętnych czekały kiermasze i animacje. Stworzono również akademie udzielania pierwszej pomocy, a straż pożarna zorganizowała pokazy.

Natomiast rano, o godzinie 10:00, odbył się 7. Sosnowiecki Bieg Policz się z Cukrzycą. Ulicami przeszedł urodzinowy korowód przebierańców.