28. Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie: wystąpią wykonawcy z Polski, Litwy, Ukrainy oraz Białorusi

W poniedziałek 10 stycznia w Będzinie odbędzie się finał 28. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika. Wezmą w nim udział wykonawcy z Polski, Litwy, Ukrainy oraz Białorusi.

FB/ Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika
Przesłuchania eliminacyjne na Ukrainie

Po świętach Bożego Narodzenia zakończyły się eliminacje festiwalu. Wzięło w nich udział niemal tysiąc wykonawców, zaś przesłuchania odbywały się także za granicą. Ostatecznie wyłoniono finalistów, którzy zaprezentują się w Będzinie.

Nie wszyscy „na żywo”

Będziński festiwal rozpocznie się 10 stycznia o godzinie 19 występem Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, natomiast przesłuchania finałowe odbywać się będą od czwartku do soboty (13-15 stycznia). Jak informują organizatorzy, większość wykonawców wystąpi „na żywo”, jednak wiadomo już, że w kilkunastu przypadkach będą to nagrania.

Koncert galowy, który zakończy 28. Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika odbędzie się w niedzielę, 16 stycznia. Początek – godzina 16. Oprócz tegorocznych laureatów wystąpią także zdobywcy Grand Prix z poprzednich lat – Szalone Małolaty z Elbląga oraz Szalowski Zespół Wokalny. Reżyserem koncertu jest Dariusz Wiktorowicz. Nie zabraknie pięknych, świątecznych dekoracji.

Grand Prix dla zwycięzcy

Na zwycięzcę czeka festiwalowa Grand Prix w wysokości 10 tysięcy złotych. Dodajmy, że jury przewodniczyć będzie prof. dr hab. Agnieszka Franków-Żelazny z Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu.

Dodajmy, że koncert inauguracyjny, przesłuchania oraz koncert galowy odbędą się w hali sportowo-widowiskowej Będzin-Arena przy ul. Sportowej 20. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, jednak przy wejściu na koncert inauguracyjny i galowy organizatorzy poproszą o dobrowolne pokazanie paszportu covidowego.