2500 zł mandatu dla pirata drogowego w Siewierzu. Jechał ponad 150 kilometrów na godzinę na DK 91

Brawura tego kierowcy będzie go słono kosztować. Drugiego dnia po zmianie przepisów, zwiększających kwoty mandatów za wykroczenia drogowe, został złapany, gdy przekroczył dozwoloną prędkość o 84 km/h. Policjanci wlepili mu 2500 zł mandatu.

Śląska Policja
Zapis z wideorejestratora

Nowy, 2022 rok, przyniósł spore zmiany związane z mandatami za najpoważniejsze drogowe wykroczenia. Surowe kary mają ograniczyć łamanie przepisów przez stwarzających największe zagrożenie piratów drogowych.

Więcej o nowym taryfikatorze mandatów: Bardzo wysokie mandaty od 1 stycznia 2022 roku. Nawet 1500 złotych za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu

Już drugiego dnia od wprowadzenia nowego taryfikatora będzińscy policjanci nałożyli na jednego z kierowców mandat w wysokości 2500 złotych.

W niedzielę 2 stycznia 2022 roku około godziny 15.20 na drodze krajowej nr 91 w Siewierzu mundurowi z drogówki zauważyli kierującego autem marki Mercedes, który znacząco przekraczał prędkość, stwarzając tym samym zagrożenie dla siebie i innych uczestników drogi.

35-letni mężczyzna na ograniczeniu prędkości do 70 km/h rozwinął prędkość sięgającą 154 km/h, czyli aż o 84 km/h więcej niż można jechać na tym odcinku DK 91. Brawurową jazdę kierowcy uwiecznił policyjny wideorejestrator.

- Miejmy nadzieję, że nałożona przez policjantów kara wpłynie na ostrożniejsze operowanie pedałem gazu przez mieszkańca Częstochowy - mówią będzińscy policjanci.

Za popełnione wykroczenie mężczyzna otrzymał 10 punktów karnych oraz mandat w kwocie 2500 złotych.

Policja apeluje o zachowanie ostrożności i rozwagę na drodze, przypinając, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.