20-lecie Miejskiego Zakładu Zasobów Lokalowych w Sosnowcu. Powstaną 172 mieszkania komunalne, będzie też nowe logo

Miejski Zakład Zasobów Lokalowych w Sosnowcu w 2022 roku obchodzi 20-lecie istnienia. W tym roku firma planuje sporo inwestycji, w tym budowę kolejnych budynków komunalnych.

UM Sosnowiec
Przy ul. Traugutta powstają nowe bloki

MZZL, czyli Miejski Zakład Zasobów Lokalowych w Sosnowcu powstał w maju 2002 roku. Do zadań firmy należy między innymi zarządzanie i administrowanie lokalowym zasobem należącym do gminy. Ponadto odpowiada ona za tworzenie nowych lokali socjalnych i komunalnych poprzez budowę oraz adaptację lub zmianę sposobu użytkowania lokali już istniejących.

Wymiana starych pieców

W tym roku MZZL w Sosnowcu obchodzi swoje 20-lecie istnienia.

W 2022 roku, który jest dla nas jubileuszowy, czeka nas mnóstwo wyzwań – mówi Rafał Łydek, dyrektor Miejskiego Zakładu Zasobów Lokalowych.

W tym roku budynki mieszkalne przy ulicy Wierzbowej, Szczecińskiej i Sobieskiego zostaną wyremontowane i dostaną ekologiczne ogrzewanie. Stare piece zostaną wymienione. Prócz tego zakład planuje termomodernizację kilku budynków mieszkalnych, aczkolwiek na ten moment nie jest to nic pewnego. MZZL na tę inwestycję chce pozyskać środki z zewnętrznych źródeł.

Powstaną 172 mieszkania komunalne

Budowa czterech bloków przy ulicy Traugutta w tym roku ma zostać ukończona. Powstanie tam 88 mieszkań, w tym takie, które zostaną przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Zakład planuje wybudowanie jeszcze 8 bloków, co oznacza, iż w sumie powstać mają 172 mieszkania komunalne. Kolejny krok to także lokale dla przedsiębiorców.

Dysponujemy szeroką bazą lokalową w całym mieście. Nie da się ukryć, że zainteresowanie jest spore, ale myślę, że wielu przedsiębiorców znajdzie dla siebie lokale - zarówno w postępowaniu przetargowym, jak i poza przetargowym uważa Rafał Mróz, zastępca dyrektora ds. gospodarowania zasobami.

Będzie nowe logo

Inwestycje w 2022 roku obejmą również popularną Patelnię. Przeprowadzone zostaną remonty, poczynione zostaną małe inwestycje oraz adaptacji ulegną nowe lokale dla rodzin zastępczych i podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych. W dalszym ciągu zakład zajmować się będzie testowaniem i wprowadzaniem wodomierzy przedpłatowych.

MZZL w Sosnowcu zmienia również identyfikację wizualną, by jak twierdzą pokazać się z innej strony. Miejsce starego logotypu zajmie nowy, co ma odświeżyć wizerunek zakładu.

czytaj więcej:

Osiedle komunalne w Sosnowcu

Cztery bloki to początek. Osiedle ma pierwszych lokatorów

Nowe mieszkania przy ulicy Traugutta

Mieszkania komunalne przy Traugutta prawie gotowe. Dla kogo?

Mieszkania komunalne przy ul. Traugutta

Budowa mieszkań komunalnych dobiega końca

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

Policja Sosnowiec

Sprytny kierowca chciał przekupić policjantów

Ulica Legionów Polskich

Koniec remontu ul. Legionów Polskich. Jest gdzie parkować

Minister zdrowia Adam Niedzielski

Rząd chce wprowadzić obowiązek szczepień. Kogo dotyczy?