20-lecie Miejskiego Zakładu Zasobów Lokalowych w Sosnowcu. Powstaną 172 mieszkania komunalne, będzie też nowe logo

UM Sosnowiec
Przy ul. Traugutta powstają nowe bloki

Miejski Zakład Zasobów Lokalowych w Sosnowcu w 2022 roku obchodzi 20-lecie istnienia. W tym roku firma planuje sporo inwestycji, w tym budowę kolejnych budynków komunalnych.

MZZL, czyli Miejski Zakład Zasobów Lokalowych w Sosnowcu powstał w maju 2002 roku. Do zadań firmy należy między innymi zarządzanie i administrowanie lokalowym zasobem należącym do gminy. Ponadto odpowiada ona za tworzenie nowych lokali socjalnych i komunalnych poprzez budowę oraz adaptację lub zmianę sposobu użytkowania lokali już istniejących.

Wymiana starych pieców

W tym roku MZZL w Sosnowcu obchodzi swoje 20-lecie istnienia. 

 W 2022 roku, który jest dla nas jubileuszowy, czeka nas mnóstwo wyzwań – mówi Rafał Łydek, dyrektor Miejskiego Zakładu Zasobów Lokalowych.

W tym roku budynki mieszkalne przy ulicy Wierzbowej, Szczecińskiej i Sobieskiego zostaną wyremontowane i dostaną ekologiczne ogrzewanie. Stare piece zostaną wymienione. Prócz tego zakład planuje termomodernizację kilku budynków mieszkalnych, aczkolwiek na ten moment nie jest to nic pewnego. MZZL na tę inwestycję chce pozyskać środki z zewnętrznych źródeł.

Powstaną 172 mieszkania komunalne

Budowa czterech bloków przy ulicy Traugutta w tym roku ma zostać ukończona. Powstanie tam 88 mieszkań, w tym takie, które zostaną przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Zakład planuje wybudowanie jeszcze 8 bloków, co oznacza, iż w sumie powstać mają 172 mieszkania komunalne. Kolejny krok to także lokale dla przedsiębiorców.

Dysponujemy szeroką bazą lokalową w całym mieście. Nie da się ukryć, że zainteresowanie jest spore, ale myślę, że wielu przedsiębiorców znajdzie dla siebie lokale - zarówno w postępowaniu przetargowym, jak i poza przetargowym  uważa Rafał Mróz, zastępca dyrektora ds. gospodarowania zasobami.

Będzie nowe logo

Inwestycje w 2022 roku obejmą również popularną Patelnię. Przeprowadzone zostaną remonty, poczynione zostaną małe inwestycje oraz adaptacji ulegną nowe lokale dla rodzin zastępczych  i podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych. W dalszym ciągu zakład zajmować się będzie testowaniem i wprowadzaniem wodomierzy przedpłatowych.

MZZL w Sosnowcu zmienia również identyfikację wizualną, by jak twierdzą pokazać się z innej strony. Miejsce starego logotypu zajmie nowy, co ma odświeżyć wizerunek zakładu. 

  czytaj więcej:

  Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

  Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

  Policjanci z Sosnowca zaopiekowali się błąkającym się po ulicach psem

  Policjanci z Sosnowca nie bali się dużego psa. Złapali go

  Andrzej Sośnierz

  Co z nowymi obostrzeniami? Sośnierz: Nie są jeszcze pewne

  Metropolitalna Wigilia dla Samotnych 2021

  Tysiące kolacji wigilijnych dla potrzebujących

  Fabryka Pełna Życia

  Dwa bożonarodzeniowe jarmarki już w weekend

  Górnicy mogą dowiedzieć się szczegółów dotyczących przyznawania świadczeń górniczych czy ich wysokości

  ZUS: Górniku, sprawdź, co z Twoją emeryturą

  Juniorzy Zagłębia Sosnowiec awansowali do CLJ

  Dwa razy dokonali niemożliwego. Wielki sukces juniorów