100 metrów zwycięstwa. W Będzinie padł kolejny kulinarny rekord Polski

Tegoroczne zakończenie lata w Będzinie obfitowało w wiele atrakcji. Nie zabrakło także długiego... akcentu kulinarnego.

IMG 8326

Będzin lubi rekordy. Zwłaszcza te związane z przygotowywaniem różnorodnych potraw z naprawdę ogromnym rozmachem. Tym razem, w Parku Syberka postanowiono stworzyć najdłuższego gofra w Polsce. Cała akcja miała miejsce podczas niedzielnej (28 sierpnia) odsłony dni miasta.

Wspomniany rekordzista zbudowany został z wielu, połączonych ze sobą mniejszych egzemplarzy. Całość przyozdobiono dżemem i bitą śmietaną. Na miejscu obecni byli przedstawiciele Biura Rekordów, które zajmuje się odnotowywaniem najdziwniejszych przedsięwzięć w Polsce. Największych, najmniejszych, najdłuższych i innych - było już sporo. Nikt wcześniej nie wpadł jednak na pomysł zrobienia jednego z ulubionych deserów plenerowych na podobną skalę. Dzięki zaangażowaniu wielu osób, od tej pory Będzin nosi tytuł miasta, w którym padł rekord na najdłuższego gofra w Polsce. Ostatecznie, takie 100 metrów robi wrażenie.

Chociaż gofr-rekordzista, podobał się i smakował wszystkim odwiedzającym Będzin w miniony weekend, z okazji święta miasta przygotowano wiele innych atrakcji. Nie zabrakło także muzycznej uczty. Na tegoroczne świętowanie zaproszono między innymi Łukasza Zagrobelnego czy Piotra Cugowskiego. Zachęcamy do zobaczenia relacji z sobotniej odsłony imprezy.